Ko mēs daram

Dobes un stādījumi

Dobju izvietojumam, to saturam, kompozīcijai un krāsu gammai ir liela nozīme, jo tieši tas piešķirs vēlamo noskaņu. Nepieciešams izvēlēties dobju noformējuma stilu. Vai tas ir Romantiskais, Košais, Noslēpumainais, Mūsdienīgs skulpturālais, Greznais, Radošais utt. Stādījumi var būt norobežojošie, maskējušie(aizsedzošie) vai atdalošie vienu zonu no otras. Daži krūmi ir mūžzaļi, un saglabā savu lapotni visa gada garumā, citi ziemas laikā ir kaili. Daži bagātīgi zied agri pavasarī (forsītijas), citi priecē mūs ar rudens lapu krāsainību (aronijas, segliņi). Daudzi nes augļus, ar kuriem pievilina putnus. Krūmi pārklāj dārzu ar savu zaļumu, piešķir tam formu, mīkstina stūrus, papildina ar krāsu un smaržu. Skaisti ziedi, lapotne un rudens augļi neprasa pastāvīgas rūpes un tā ir lielāka vērtība krūmu stādījumos.

 

Emocionālā, psiholoģiskā un pat fiziskā krāsu ietekme uz cilvēka aci- ārkārtīgi svarīgs faktors veiksmīgai krāsu kompozīcijas izveidei dārzā. Skatoties uz kādu no krāsām cilvēks var izjust gandarījumu vai kļūt sakaitināts. Dārza krāsu salikumu nosaka visu elementu un objektu kopums, kas ir izvietoti teritorijā- tas ir gan žogs, gan ēku fasādes tonis, celiņu segums, apgaismojums, ūdens klātbūtne un, protams, paši augi. Prasmīgi sakomponēti stādījumi, mainot sezonas lapotnes nokrāsu un ziedēšanas secību visa gada garumā atjaunos ārējo izskatu un noskaņu Jūsu dārzā. Koloristiskais risinājums dārza veidošanā pakļaujas vispārīgiem krāsu harmonijas noteikumiem, un balstās uz kontrastaino vai niansēto toņu izvēli, kuri, savukārt, varbūt gaiši un tumši, vēsi un silti.

 

Kombinējot stādījumus ar atšķirīgu (dažādu) krāsojumu var veiksmīgi pasvītrot un izcelt kādu no tiem vai retušēt kopējo kompozīcijas kontrastu.

Stādījumi, celiņi, apgaismojums, arhitektūras mazās formas papildina un izceļ viens otru. Savstarpēji harmonējot stilā, toņu gammā, formās spēj padarīt vidi atbilstošu Jūsu vēlmēm un iecerēm. Dārzs ir tik pat individuāls un personisks, cik atšķirīgi mēs esam.